Cytaty

"Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję - służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować."

-Św. Franciszek z Asyżu

’’Świat jest miejscem niebezpiecznym nie tylko z powodu tych, którzy czynią zło, ale również tych, którzy na to patrzą i nic nie robią’’.

-Albert Einstein

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

"Psy kochają przyjaciół i gryzą wrogów, w odróżnieniu od ludzi, którzy niezdolni są do czystej miłości i zawsze muszą mieszać miłość z nienawiścią"

- Zygmunt Freud

"Zwierzęta istnieją dla siebie samych. Nie stworzono ich dla ludzi, tak samo jak czarnych nie stworzono dla białych, a kobiet dla mężczyzn "

- Alice Walker

"Brak przemocy prowadzi do najwyższej etyki, która jest celem całej ewolucji. Dopóki nie przestaniemy krzywdzić innych żywych stworzeń, ciągle będziemy dzikusami."

-Thomas A. Edison

"To właśnie ludzkie współczucie wobec wszystkich istot czyni z nas prawdziwych ludzi"

- Dr Albert Schweitzer

"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem"

- Mark Twain

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie"

- George G. Vest

"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta"

-George Bernard Shaw

"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch"

-Stanisław Jerzy Lec

"Obserwując macierzyńskie zachowanie się zwierząt, niejednokrotnie nie można oprzeć się wrażeniu, że jest ono znacznie mądrzejsze niż ludzkie"

-Antoni Kępiński

"Ludzie są gorsi od najokrutniejszych zwierząt"

-Baltazar Gracián

"Ze wszystkich zwierząt jeden człowiek umie się śmiać, choć on właśnie ma najmniej powodów"

-Ernest Hemingway

"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"

-Artur Schopenhauer

darekszelest@zoopsy.nazwa.pl

Najlepsze Witryny Polecane Linki Open Site Directory Polecane Strony Superkatalog